Historie společnosti

Současnou výrobu sprejů Metaflux zajišťují dvě výrobní zařízení, akciově propojená s METAFLUX AG, která svými 50-ti letými výrobními zkušenostmi a roční kapacitou 60 – 70 milionů sprejů zaručují výrobu vysoce kvalitních sprejů stálé kvality.

Společnost TECHNO-SERVICE CZ, a.s. byla založena v roce 2009 a sídlo společnosti je v Příbrami. Společnost TECHNO-SERVICE CZ, a.s. byla jmenována jediným výhradním distributorem chemických produktů značek Metaflux a Porta na území České republiky.

Společnost TECHNO-SERVICE CZ, a.s. je součástí koncernu výrobních a obchodních společností METAFLUX a TECHNO-SERVICE. Obchodně je napojena přímo na německou společnost TECHNO-SERVICE GmbH, Bielefeld, která je obchodní centrálou pro prodej produktů Metaflux a Porta v Evropě a Asii.

Základem obchodní strategie společnosti je zajišťování technického poradenství a celorepublikového prodeje produktů značek Metaflux a Porta do výrobních podniků a institucí prostřednictvím odborně vyškolených oblastních obchodně-technických zástupců.

Výrobní program značky METAFLUX zahrnuje více než 75 samostatně vyvinutých sprejů a každý rok přibývají do sortimentu spreje nové. Během vývoje produktů Metaflux zůstávají beze změny dodržovány tři základní principy:

  • Nejvyšší možná technická kvalita
  • Nejnižší možné znečištění ovzduší na pracovišti
  • Maximální šetrnost k životnímu prostředí

Striktní dodržování těchto principů je zárukou, že spreje Metaflux budou i v budoucnosti patřit do skupiny mezinárodních top chemických produktů pro výrobu a údržbu.

Metaflux je Váš kompetentní partner také pro následující oblasti:

  • průmyslové čističe
  • průmyslová lepidla
  • svářecí technika
  • brusiva

Metaflux AG

V roce 1955 bylo v Evropě zahájeno vítězné tažení nových aerosolových technologií, spojené s výstavbou prvních zařízení na výrobu sprejů. Toto nové odvětví se dalších 20 let především soustředilo na získávání vhodných kapalin a účinných produktů, které by bylo možné plnit do sprejů.

V následujících letech pokračovala společnost METAFLUX AG ve vývoji metalických sprejů s obsahem hliníku, nerezové oceli, mosazi, mědi a titanu pro povrchové úpravy a stejně tak i zahájila vývoj kovem plněných maziv a mazacích past.

Zároveň byla zahájena výstavba německého zastoupení, společnosti TECHNO-SERVICE GmbH se sídlem v Bielefeldu, které odpovídalo svými kancelářskými a skladovacími prostory neustále rostoucí poptávce domácího i zahraničního obchodu s produkty Metaflux. Teprve v roce 2007 bylo toto logistické centrum rozšířeno o dalších 150 paletových míst.